Share |

OULUN KESKUSTAN KUNTAVAALIEHDOKKAAT 2017

Lisätietoa ehdokkaasta nimeä klikkaamalla:

Aittakumpu Pekka, Kiiminki - päätoimittaja, pastori

Alakangas Jani, Kello - rehtori, KM 

Alatalo Heikki, Haukipudas -  kentänhoitaja, ylioppilas

Anttonen Tauno, Oulu - lentokapteeni, (eläk.)

Arvola Markku, Oulu - yrittäjä

Cedervall Matti-Mikael, Oulu - automaatioinsinööri, lastensuojelun perhehoitaja

Eskola Virve, Oulu - ohjaaja, sosionomi (AMK)

Haipus Taisto, Kontio - maatalousyrittäjä

Halonen Paula, Oulu - perushoitaja, herastuomari

Hannila Kati, Oulu - opiskelija, tekniikan ylioppilas

Harju Janika, Kiviniemi - päiväkodinjohtaja

Hekkala Urpo, Oulu - opettaja, FM

Helanen Suvi, Oulunsalo - suunnittelija, yrittäjä

Honkanen Virpi, Haukipudas - VTT, aMO

Huikari Juha, Oulu - laskentatoimen yliopisto- opettaja, YTM

Huttu-Hiltunen Antti, Ylikiiminki - opettaja, KM

Häikiö Hannu, Oulu - ylioppilas

Hämeenniemi Raimo, Oulu - asiakkuuspäällikkö

Jämsä Mikko, Oulu - ammatillinen erityisopettaja

Jääskeläinen Marko, Oulu - yrittäjä

Kaikkonen Milla, Haukipudas - kotiäiti

Kaisto Heikki, Oulu - insinööri, myyntipäällikkö

Kakko Matti, Yli-Ii - sairaalaneuvos, YTM

Kankaala Marja-Liisa, Oulu - turvallisuusasiantuntija

Karhula Matti, Oulu - arkkitehti, TkT

Kastikainen Taneli, Oulu  -  opiskelija

Kauppi Timo, Oulu - maanviljelijä, eläkeläinen

Kauppila Lauri, Martiniemi - myyntineuvottelija

Kemppainen Sirpa, Oulu - diakonissa

Kisner Susanna, Oulu - sairaanhoitaja, lastensuojelun perhehoitaja

Kokko Jani, Kontio - prosessinhoitaja (sit.)

Kolmonen Jukka, Oulu - pastori, yrittäjä

Kontio Aki, Kontio - kuljettajantutkintojen vastaanottaja

Kontio Mira, Oulu - lähihoitaja, geronomiopiskelija

Korhonen Anneli, Oulu -  suhdetoimintapäällikkö, FM (sit.)

Korkiakoski Jouko, Oulunsalo - kunnossapitotyöteknikko, eläkeläinen

Kortesalmi Hannes, Haukipudas - liikenneasemapäällikkö

Kuha Tuula, Oulu - kasvattaja, eläkeläinen (sit.)

Kurkela Hannele, Oulunsalo - perushoitaja

Kälkäjä Mikko, Kiiminki - sosionomi (AMK)

Kärkkäinen Minna, Oulu - rehtori, KM/LTO

Körkkö Sirpa, Oulu - fysioterapeutti, lähihoitaja

Lappalainen Elina, Oulu - yrittäjä, kotiäiti

Launonen Esa, Oulu -  lehdenjakaja

Lepistö Anna-Kaisa, Oulunsalo - myyjä, kotiäiti

Leskelä Jorma, Haukipudas - vanhempi konstaapeli

Lotvonen  Helena,  Oulu - yrittäjä, palvelujohtaja

Lukka Matti, Oulu - kuljetuspäällikkö

Luokkanen Kaisu , Kello - koululaisten aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Luukkonen Petri, Oulu - yrittäjä, FM

Lyttinen Anne, Oulunsalo - lähihoitaja

Lämsä Kalevi, Oulu - osastonhoitaja, pääluottamusmies (eläk.)

Manninen Aki, Oulu - solu- ja molekyylibiologian tutkija, FT

Manninen Jonna,  Haukipudas - kiinteistönvälittäjä LKV, isännöitsijä

Manninen Mika, Kiiminki - kehitysinsinööri

Mikkonen Lauri, Kiiminki - yrittäjä

Moilanen Mauri, Oulu - linja-autonkuljettaja

Moilanen Riikka, Oulu - kaupunginhallituksen puheenjohtaja

Muotka Henri, Oulunsalo - sosiaalityöntekijä, YTM

Myllyniemi Kari, Oulu  - poliisimestari, h.c., ex-kansanedustaja

Mäkelä Irene, Kello - lehtori, KM/EO

Mäläskä Arvi, Oulunsalo - lehtori

Nieminen Anneli, Oulu - lähetyssihteeri, vapaaehtoistyön koordinaattori

Nikula Lauri, Kiiminki - vanhempi konstaapeli, nettipoliisi

Norrena Julius, Oulu - tekn.yo, järjestyksenvalvoja

Näppä Anneli, Kiiminki -  varapääluottamusmies, sairaanhoitaja

Oikarinen Kyösti, Oulu - suukirurgi, professori

Ojalehto Matias, Oulu - insinööri, sivistys- ja kulttuurilautakunnan pj.

Oranen Marko, Oulu - HTM

Parkkinen Eeva-Maria, Ylikiiminki - erityisopettaja, KM

Patana Tuija, Oulu - arkkitehti

Pesola Niko, Oulu - toiminnanjohtaja, opiskelija

Pitkälä Juhani, Oulu - rovasti, opettaja

Pitkänen Jouni, Oulu - toimitusjohtaja

Päkkilä Risto, Yli-Ii  -  Insinööri (ylempi AMK), opettaja

Rajavaara Heikki, Oulu - yrittäjä, LVI-insinööri

Ranua Tuula, Oulu - palveluesimies, YTM

Saarikoski Juha, Oulu - lehtori, DI/KM

Saine Elina, Oulu -  yhdyskuntasuunnittelija, FM

Siikaluoma Teuvo, Oulu - alueasiamies

Similä Pertti, Kello -  aluemyyntipäällikkö

Sjögren Marjo, Oulu - vanhempi rikoskonstaapeli

Takkula Anne-Maria, Oulu - projektipäällikkö, perheterapeutti

Talala Sanna- Mari, Oulu - järjestösihteeri, HTM

Tapio Jere, Jääli - yo

Tervola Raimo, Oulu - huoltoinsinööri, lähiruokatuottaja

Teurajärvi Jari-Pekka, Oulu - insinööri, opettajaopiskelija

Tikkala Sirpa, Jääli - luokanopettaja, apulaisjohtaja, KM

Tikkanen Tuija, Oulu - johdon assistentti

Toiviainen Hennamari, Oulu - sosiaalipoliittinen asiantuntija, YTM

Tuomaala Eija, Kiiminki - lähihoitaja

Tuominen Juho, Oulu - erikoislääkäri

Vakkuri Johanna, Oulu - kiinteistöpäällikkö

Valkama Eeva Maarit, Oulu -  perusturvajohtaja, YTM

Vallström Maila, Oulu - hallituksen puheenjohtaja, yrittäjä

Vehkaperä Mirja, Haukipudas - kansanedustaja

Vesala Juha-Pekka, Varjakka - sisustuskirvesmies

Vesala Satu,  Jääli - lastentarhanopettaja, KM

Vilen Juha, Oulu- vapaa kirjoittaja

Vuollo  Kari, Oulu -  tulliylitarkastaja